Bli medlem

"Södertörns golfpärla i slottsmiljö"

Välkommen att bli medlem i Haninge Golfklubb

 

Köp en aktie redan idag!

2023 kommer det vara krav på att äga en aktie med kopplad spelrätt för seniorer på Haninge GK.

Nedan hittar du alla medlemskap och priser. 

Längre ned på sidan hittar du aktieförsäljningen.

Försäljning aktier

Är du intresserad av att köpa en aktie i Haninge GK? Kontakta i så fall någon av dessa medlemmar. Säljarens kontaktuppgifter tas bort från listan så snart överlåtelsehandlingarna är klara. 

Namn: Datum: Kontaktuppgifter: Pris:
Lennart Johansson 2021-11-26 lennartjohansson97@gmail.com 6 000 kr
Lars Thomas 2022-02-07 larshenrikthomas@gmail.com 6 000 kr
Gilbert Ljungberger 2022-02-07 gilbert.ljungberger@p4p.se 6 000 kr
Elisabeth Hedqvist 2022-02-09 info@hedqvistpartner.se 6 000 kr
Fredrik Ekehammar 2022-02-09 fredrik.ekehammar@gmail.com 6 000 kr
Lennart Ekehammar 2022-02-09 lennart.ekehammar@gmail.com 6 000 kr
Bertil Larsson 2022-02-15 bertil.larsson4@gmail.com 6 000 kr
Eva Altebring 2022-02-15 eva.altebring@gmail.com 6 000 kr
Björn Hallgren 2022-02-15 b.hallgren@bioolja.org 6 000 kr
Pia Hallgren 2022-02-15 pia.hallgren@regionstockholm.se 6 000 kr
Paul Carlsson 2022-02-15 op.carlsson@gmail.com 6 000 kr
Mathias Samuelsson 2022-02-15 mathias.samuelsson@hotmail.se 6 000 kr
Per Maas 2022-02-16 per_maas@hotmail.com 6 000 kr
Thomas Björklund 2022-03-14 thomas.bjorklund@hotmail.se 6 000 kr
Bengt Sagvold 2022-05-02 bengt@bsbyggab.se 6 000 kr
Gunilla Asplund 2022-05-17 arne@asplund.biz 5 000 kr

Spelrätter uthyres

Kontakta info@haningegk.se om du är intresserad av att hyra eller hyra ut spelrätt.

 

Information

När du kommit överens med en köpare skriver du ut dokumenten som finns här nedan. Blanketten "överlåtelseavtal" skall upprättas och undertecknas i tre exemplar. Ett till säljaren, ett till köparen och ett som skickas till kansliet tillsammans med blanketten "personuppgifter" (köparens).

Klubben kommer därefter att skicka ut en faktura på eventuella årsavgifter som köparen skall erlägga och därefter registrera köparen som medlem i Haninge Golfklubb.

Greenfeeutbyten 2022

 

Klubb: Senior: Junior: Gäller:
Botkyrka 400 kr 100 kr Helgfria vardagar
HaningeStrand 400 kr 100 kr Helgfria vardagar
Nynäshamn 400 kr 100 kr Helgfria vardagar
Salem 450 kr 150 kr Helgfria mån-tors
Ågesta 400 kr 100 kr Helgfria vardagar
Fors 300 kr 100 kr Helgfria vardagar

 

Mölle GK - 25% rabatt på greenfee ( Ej juli månad)

St. Arild GK - 25% rabatt på greenfee ( Ej juli månad)