Aktieförsäljning

Försäljning aktier

Är du intresserad av att köpa en aktie i Haninge GK? Kontakta i så fall någon av dessa medlemmar. Säljarens kontaktuppgifter tas bort från listan så snart överlåtelsehandlingarna är klara. 

Namn: Datum: Kontaktuppgifter: Tel nr:(valfritt) Pris:
Ruben Westerling 2022-10-03 ted@sovkoncept.se   10 000 kr
Pascale Haglund 2022-10-10 Pascale.haglund@gmail.com 0738444483 10 000 kr
Anna Slevin 2022-10-10 Pascale.haglund@gmail.com 0738444483 10 000 kr
Hampus Biehl 2022-10-10 hampus.biehl@stjarnafyrkant.se   10 000 kr
Mats Nordin 2022-10-12 mats_sct@yahoo.se +46700911231 4 500 kr
Pia Nordin 2022-10-12 mats_sct@yahoo.se +46700911231 4 500 kr
Kjell Gillerud 2022-10-21 inger.gillerud@outlook.com   8 500 kr
Inger Gillerud 2022-10-21 inger.gillerud@outlook.com   8 500 kr
Arne Larsson 2022-10-21 arne.g.larsson@telia.com   9 000 kr
Hannu Pelkonen 2022-10-21 hannu.pelkonen@hotmail.com   8 000 kr
Patrik Schwartz 2022-10-31 patrik.schwartz@me.com   5 000 kr
Martin Melin 2022-10-31 melinmartin@gmail.com   5 000 kr
Markus Karlsmyr 2022-10-31 mkarlsmyr73@gmail.com   5 000 kr
Bertil Villard 2022-10-31 bertil.villard@me.com   7 000 kr
Per Nordström 2022-10-31 per.nordstrom@helper.se   10 000 kr
Anne-Helene Nordström 2022-10-31 per.nordstrom@helper.se   10 000 kr
Olle Kjellberg 2022-10-31 ollekjellberg@outlook.com   4 000 kr
Jürgen Saville 2022-10-31 savilleforvaltning@gmail.com   10 000 kr
Peter Bjuvberg 2022-10-31 Peter.bjuvberg@gmail.com   5 000 kr
Tommie Furugård 2022-10-31 Tommie.Furugard@hsb.se   5 000 kr
Andreas Emlén Scholz 2022-10-31 andreasemlen@gmail.com   6 000 kr
Erik Sjölin 2022-10-31 eriksjolin@telia.com   5 000 kr
Per-Arne Andersson 2022-10-31 pa@praktek.se   6 000 kr
Tomas Berg 2022-10-31 tobe03@gmail.com   10 000 kr
Rosemarie Söderlund 2022-10-31 rosie_golf@hotmail.com   2 500 kr
Kjell Andersson 2022-10-31 kjell.andersson@veratech.se   4 500 kr
Kerstin Goine 2022-10-31 kerstin@goine.se   10 000 kr
Björn-Tore Andersen 2022-10-31 bertiltore@msn.com   10 000 kr
Mats Hyvönen 2022-10-31 emsinghg66@hotmail.com   10 000 kr
Ulla Gisslar 2022-11-01 u.gisslar@telia.com   6 000 kr
Simon Fors 2022-11-01 simon@fors.se   5 000 kr
Kennet Liljander 2022-11-01 kennet@liljander.nu   5 000 kr
Kerstin Siltala 2022-11-01 kerstin.siltala@gmail.com   8 000 kr
Bengt Å Gustavsson 2022-11-01 bengt.084477392@bahnhof.se 0707640230 7 000 kr
Elsie Gustavsson 2022-11-01 bengt.084477392@bahnhof.se 0707640230 7 000 kr
Johan Klagsmark 2022-11-01 klagsmark@msn.com   5 000 kr
Niklas Säve 2022-11-01 niklas.save@icloud.com   5 000 kr
Mona Finnström 2022-11-01 Mona.finnstrom@outlook.com   5 000 kr
Bengt L Andersson 2022-11-01 bengt.l.andersson.sailor@gmail.com   5 000 kr
Olle Oldmar 2022-11-01 olle.oldmar@icloud.com   5 000 kr
Per Thorstenson 2022-11-01 pelle_thorstenson@hotmail.com   5 000 kr
Milton Wallin 2022-11-01 u.wallin@outlook.com   5 000 kr
Lena Jakobsson 2022-11-01 lenajakobsson3@hotmail.com   6 500 kr
Sebastian Sjöberg 2022-11-01 sebastian.sjoberg86@gmail.com   8 000 kr
Paul Carlsson 2022-11-01 op.carlsson@gmail.com 0707974477 3 000 kr
Anders Gylder 2022-11-01 anders_gylder@msn.com   5 000 kr
Iréne Gylder 2022-11-01 anders_gylder@msn.com   5 000 kr
Jonas Schneider 2022-11-01 jonas.schneider@hotmail.com   9 000 kr
Christina Svensk 2022-11-01 tommy-svensk@telia.com   7 000 kr
Milo Ericsson 2022-11-02 peter11856@gmail.com   5 000 kr
Göran Granlund 2022-11-07 goran.granlund@telia.com   7 000 kr
Annika Juthager-Granlund 2022-11-07 annika_juthager@hotmail.com   7 000 kr
Hans Strömberg 2022-11-10 hans.stromberg@ncgsw.se   4 000 kr
Francoise Strömberg 2022-11-10 francoise.stromberg@icloud.com   4 000 kr
Nicklas Carlsson 2022-11-10 ncaik@icloud.com   8 000 kr
Johan Carlsson 2022-11-10 ruffepost@gmail.com   8 000 kr
Ulf Geijerman 2022-11-10 ulf.geijerman@bredband.net   8 000 kr
Mats Svensson 2022-11-10 mats.privata@gmail.com   8 000 kr
Börje Gustavsson 2022-11-11 be.gustavson@telia.com   5 000 kr
Hugo Widegren 2022-11-14 tom.widegren@gmail.com   5 000 kr
Juha Järvelä 2022-11-16 juhajarvela@hotmail.com   5 000 kr
Martin Berglund 2022-11-16 martinberglund@hotmail.com   8 000 kr
Kristina Winter 2022-11-17 ulfkristina@mhmail.se   8 000 kr
Ronnie Björk 2022-11-23 ronniebjorkh@hotmail.com   9 800 kr
Britt-Marie Frisk 2022-11-23 brittis1984@hotmail.com   5 000 kr
Joakim Persson 2022-11-24 joakim.a.persson@gmail.com   4 950 kr
Robert Noord 2022-11-25 noordrobert@gmail.com   7 500 kr
Irena Noord 2022-11-25 noordrobert@gmail.com   7 500 kr
Siewert Ohlsson 2022-11-29 siewert.ohlsson@telia.com   7 900 kr
Per Maas 2022-11-30 per_maas@hotmail.com   4 500 kr
Kasper Olsson 2022-11-30 tommy.olsson@haninge.se 070 722 39 55 4 000 kr
Louise Skaj 2022-11-30 louise.skaj@telia.com   5 000 kr
Mikael Skaj 2022-11-30 louise.skaj@telia.com   5 000 kr
Olle Wikström 2022-11-30 larsollewikstrom@gmail.com   4 000 kr
Bertil Karlsson 2022-12-01 sperre47@gmail.com   4 500 kr
Christian Grundel 2022-12-01 christian@grundel.nu   2 500 kr
Inga Berg Johansson 2022-12-01 hilda.berg@telia.com   5 000 kr
Olof Johansson 2022-12-01 olleh.johansson@telia.com   5 000 kr
Robert Karlsson 2022-12-01 robert.karlsson@krmaleri.se   5 000 kr
Rickard Löwenhoff 2022-12-01 rickard.lowenhoff@outlook.com   4 450 kr
Malcolm Kvarnström 2022-12-01 malcolm_k6@hotmail.com   4 500 kr
Sune Ivarsson 2022-12-01 suneivarson@gmail.com   10 000 kr
Vilmer Godén 2022-12-01 godenjoacim@gmail.com   5 000 kr
Hans Holmström 2022-12-01 hans.a.holmstrom@telia.com   5 500 kr
Mats Tiger 2022-12-01 mats@tgbspain.com   4 000 kr
Nicklas Tiger 2022-12-01 nicklas.tiger@gmail.com   4 000 kr
Marie Tiger 2022-12-01 marie@eurogarage.com   4 000 kr
Anna Schwartz 2022-12-02 patrik.schwartz@me.com 076-8780332 4 000 kr
Per Gustavsson 2022-12-02 pg@hyrpoolennacka.se   7 000 kr
William Lindahl 2022-12-02 williamlindis49@gmail.com   2 000 kr
Tomas Bjernudd 2022-12-02 tomas.bjernudd@medley.se   7 000 kr
Owe Helgstedt 2022-12-02 o.helgstedt@gmail.com   8 000 kr
Marie Lindkvist 2022-12-02 ma-lin@hotmail.com   5 000 kr
Johanna Söderquist 2022-12-02 johannassoderquist@gmail.com   5 500 kr
Jan Åkerberg 2022-12-02 janakerberg52@gmail.com   3 950 kr
Eva Åkerberg 2022-12-02 janakerberg52@gmail.com   3 950 kr
Niclas Sannerheim 2022-12-02 niclas.sannerheim@gmail.com   8 000 kr
Katrin Dahlström 2022-12-02 katrin.dahlstrom@ebab.se   6 000 kr
Patrik Wågensand 2022-12-02 katrin.dahlstrom@ebab.se   6 000 kr
Nils Henningsson 2022-12-02 olle_henningsson@telia.com   6 000 kr

 

Information om överlåtelse av aktie

När köpare och säljare är överens om överlåtelse av aktie ska båda skriva under överlåtelseavtal som finns bifogat nedan. När dokumentet är påskrivet ska köparen lämna in det till golfklubben, det går bra att skanna eller lämna på plats. Golfklubben bekräftar till både köpare och säljare när överlåtelsen är gjord och skickar kopior. 

 

Köpare som lämnar in dokumentet ska samtidigt meddela vilket medlemskap hen önskar. 

 

Aktier kan endast förmedlas via Haninge GK, eftersom klubben har förköpsrätt till
aktier. Haninge GK upprättar ett säkert, snabbt och informativt system för att
förmedla aktier och säkra att ingen köper en aktie utan spelbevis.